Anu Hellenurme pälvis presidendi kõrge tunnustuse

Anu Hellenurme
Anu Hellenurme

President Alar Karis annetab vabariigi aastapäeva eel teenetemärgid 148 inimesele. Valgetähe V klassi teenetemärgi sai ettevõtte Anu Ait juhataja ja omanik, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu aseesimees Anu Hellenurme.

Anu Hellenurme pikaajaliseks missiooniks OÜ Anu Ait omaniku ja juhina on olnud kohalike põllumajandussaaduste väärindamine loomasöödana ning põllumajandusloomade heaolu ja tervise eest seismine. Anu Hellenurme on propageerinud antibiootikumivaba loomakasvatust.

Anu Hellenurme on igakülgselt toetanud Eesti Maaülikooli loomakasvatuse õppesuuna arendamist. Ta on aidanud kaasa loomakasvatajate teadmiste taseme tõusule, ülikooli õppekavade ja praktikakorralduse arendamisele. Alates 2004. aastast on Anu Hellenurme poolt juhitav OÜ Anu Ait premeerinud õppe- või uurimisstipendiumiga loomakasvatuse ja veterinaaria õppekavade paljusid üliõpilasi, tema ettevõte toetab Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fondi. Anu Hellenurme on olnud mitme väga hästi õnnestunud Eesti Maaülikooli vilistlaskokkutuleku eestvedaja ja korraldaja. Anut tunnustati 2012. aastal Eesti Maaülikooli Aasta Vilistlase tiitliga. Alates 2016. aastast on ta olnud Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fondi nõukogu liige.

Viimastel aastatel on Anu Hellenurme võtnud rolli olla eeskõnelejaks Eesti toidujulgeoleku teemadel. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu aseesimeheks valiti ta 2016. aastal. Alates 2017. aastast on Anu Hellenurme põllumajandus-kaubanduskoja lihatoimkonna juht, selle tegevuse käigus on ta andnud suure panuse lihatootjate ja loomakasvatajate koostöö arendamisse, mis on tähtis kogu ühiskonnale. 2020. aastal nimetati Anu Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrolli AS nõukogu liikmeks ja 2021. aasta sügisest juhib ta ka Eesti Tõusigade Aretusühistut.

Lugege edasi: EPKK   

 

Kuldisperma tellimine