Pihlaka Farm OÜ müüb tõukulti

Pjeträän

Pihlaka Farm OÜ müüb järgmiseid tõukulte:

Nr Kuldi nimi Tõug Sünniaeg Pekipaksus, mm Seljalihase läbimõõt, mm
X1 X3 X2
4416 Else Pieträän 26.11.17 9 7 70

Täiendavat infot saab Marju Pihlakalt telefonil 501 0442.

Kuulutus lisatud 15.05.2018

 

Kolm aastat seakatku: mis see kaasa on toonud?

Sigade Aafrika katk

Sigade Aafrika katk jõudis Eestisse 2015. aastal ja on nüüdseks röövinud 42 000 sea elu.

Seda tragöödiat on jõudumööda aidanud leevendada maaeluministeeriumi loomatervise büroo, veterinaar- ja toiduamet, PRIA ning Maaelu Edendamise Sihtasutus, kes omalt poolt Maalehele olukorda valgustasid.

Olulisimad on erakorralised sealiha- ja piimasektori kriisi pehmendavad toetused.

Lugege edasi Maalehest (tasuline)   

Sigade kastreerimise keeld võib kaasa tuua sigalate sulgemise laine

Pjeträän

Ligemale kolmandik Eesti seakasvatajatest on valmis oma tegevuse lõpetama, kui Euroopa Liit peaks loomade heaolu parandamiseks keelustama kultide kirurgilise kastreerimise.

Just sellise tulemuse andis Eesti maaülikooli teadlaste uuringu “Sigade kirurgilise kastreerimise alternatiivide rakendamise majanduslik mõju” raames läbi viidud küsitlus, milles osales 22 seakasvatusettevõtet. 29% vastanutest kinnitas, et nad lõpetaksid kirurgilise kastreerimise keelustamise korral seakasvatusega tegelemise.

Valjala söödatehase gruppi kuuluvate sigalate tegevjuhi Margus Õunpuu sõnul tahab Euroopa sigade kirurgilise kastreerimise ära lõpetada, kuid seakasvatajatele tähendab see praegu mitut vastamata küsimust. Kastreerimata sigade lihale omase kuldilõhna tõttu ei meeldi see tarbijatele, mistõttu ei riski lihatööstused kuldilõhnaga liha toorainena kasutada ning pole nõus seda seakasvatajalt ostma. “Paraku nad ei taha seda, nad ei riski selle lihaga,” kinnitas Õunpuu.

Lugege edasi Saarte Häälest  


ETSAÜ RSS-voog

Alammenüü

Kuldisperma tellimine