Kuidas Soome seakasvatajad saavad hakkama ilma põrsaste sabasid lõikamata?

EPKK
EPKK

Põrsaste sabade lõikamine on rutiinne praktika enamikus Euroopa riikides ja paljudes teistes riikides väljaspool Euroopat. Rutiinset saba lõikamist praktiseeritakse sabade hammustamise riski vähendamiseks. Saba hammustamine on seakasvatuses levinud ja tõsine heaoluprobleem, mis põhjustab suuri majanduslikke kahjusid.

EL direktiiv 2008/120/EÜ seab standardid sigade kaitseks, sealhulgas keelab saba lõikamise kui rutiinse protseduuri. Liikmesriikidest on sabaga sigade kasvatamine õnnestunud vaid Soomel ja Rootsil ning kolmandatest riikidest Norras ja Šveitsis.

Soomes on riiklikud seadused keelanud sabade lõikamise täielikult alates 2003. aastast. Hiljutises Helsingi ülikoolis läbiviidud uuringus küsiti Soome farmeritelt, kuidas nad saavad hakkama ilma sigade sabasid lõikamata. Olulisemateks sekkumismeetmeteks on põllumehed rõhutanud söötmisega seotud probleemide lahendamist, hammustava sea kindlaks tegemist ja eemaldamist ning sabahammustuse ärahoidmiseks kõige olulisemat materjali - põhku.

Lugege edasi (ingl k):
Hankkija Finnish Feed Innovations   
Review: The tale of the Finnish pig tail – how to manage non-docked pigs?   .

 

Kuldisperma tellimine